2022-07-06, trečiadienis, 07:15.     Šiandien Jurbarke saulė teka 04:59, leidžiasi 22:05, dienos ilgumas 17:6.

Rūko vaikai- baudas moka tėvai

2015-10-13, paskelbė www.mano Šakiai.lt
Rūko vaikai- baudas moka tėvai

Vaikai dažniausiai žino, kad jiems ir rūkyti draudžiama, ir apie gresiančią už tai atsakomybę. Tačiau keisčiausia, kad daugelis tėvų net nenutuokia, kokios baudos yra skiriamos už šį pažeidimą.

 

 

 

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau - apskr. VPK) pareigūnai nuo spalio 12 iki lapkričio 9 dienos organizuoja švietėjiškas, prevencines ir baudžiamąsias priemones.  Jų tikslas – siekti, kad nepilnamečiai nerūkytų, jiems nebūtų parduodami tabako gaminiai bei užkardinti narkotinių medžiagų platinimą, skleisti informaciją apie šių psichoaktyviųjų medžiagų poveikį sveikatai.

 

 

2015-05-01 įsigaliojus Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1856 str. „Jaunesnių kaip aštuoniolikos metų asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių rūkymas (vartojimas) ar jų turėjimas“ - nepilnamečiams draudžiama rūkyti, turėti tabako gaminius. Už šį pažeidimą įstatyme numatyta bauda tėvams arba globėjams (rūpintojams) nuo 14 iki 86 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu.

 

 

Marijampolės apskr. VPK Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, organizuos tikslines priemones, reidus, siekdami išaiškinti teisės pažeidimus susijusius su nepilnamečių alkoholio, tabako gaminių, narkotinių ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų naudojimu ir prieinamumu mokyklose bei jų prieigose.  Policijos pareigūnai rengs reidus vietose, kuriose draudžiama rūkyti (bendro naudojimo patalpos,  viešose vietose, kuriose yra uždrausta rūkyti), kartu su Marijampolės visuomenės sveikatos biuru, J. Totoraičio progimnazija, Ryto pagrindine mokykla, spalio 29 dieną organizuoja švietėjišką paskaitą - diskusiją tėvams apie nepilnamečių ir jaunimo tabako gaminių vartojimą, jų daromą žalą prevencinių priemonių taikymo efektyvumą, institucijų bendradarbiavimą.

 

 

Tokios priemonės yra būtinos. Ir jos pasiteisina. Jau pirmąją šios prevencinės priemonės dieną,  spalio 12-ą, nustatyti 27 nepilnamečiai, kurie rūkė ar turėjo cigarečių, 5 pilnamečiai asmenys rūkė vietose, kuriose draudžiama tai daryti, 2 asmenys perdavė nepilnamečiams tabako gaminių ir 1 asmuo perdavė nepilnamečiui energetinį gėrimą.

 

 

Marijampolės apskr. VPK informacija


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai