2022-07-06, trečiadienis, 06:50.     Šiandien Jurbarke saulė teka 04:59, leidžiasi 22:05, dienos ilgumas 17:6.

Robertas Petrauskas meta protų kovų iššūkį Jurbarkui

2020-10-12, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Robertas Petrauskas meta protų kovų iššūkį Jurbarkui

Šį trečiadienį, spalio 15 d., Jurbarke vyks Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuojamas renginys, kuriame vietos bendruomenės nariai drauge su protmūšių organizatoriumi ir vedėju Robertu Petrausku kviečiami dalyvauti protų kovose. Taip pat renginio metu bus galima nemokamai pasigaminti medžiagines daugkartinio naudojimo veido kaukes, sužinoti, kaip  antram gyvenimui prikelti nereikalingus drabužius bei sudėlioti vartojimo įpročius atskleisiančią dėlionę. Be to, drauge su socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėju Giedriumi Buču bei žygio pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!“ žygeiviais jurbarkiečiai raginami diskutuoti visiems aktualiu klausimu – kaip kurti saugią ir darnią mus supančią aplinką.

 

Trečiadienį Jurbarko miesto gyventojai ir svečiai nuo 11 val.  kviečiami dalyvauti įvairiose veiklose Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vilniaus g. 4, Jurbarkas).

 

„Norime šalies gyventojams skleisti žinią apie Europos Sąjungos indėlį kovojant su klimato kaita, užtikrinant aplinkos apsaugą ir biologinę įvairovę. Todėl renginio dalyviams siekiame suteikti praktikoje pritaikomų žinių, skatinančių vartoti atsakingai. Mat augančios žmonių vartojimo apimtys neišvengiamai didina aplinkos užterštumą ir tik vieningai spręsdami šią problemą bendruomenėse galėsime prisidėti prie saugios ir švarios aplinkos kūrimo“, – pasakoja Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

 

Aplinkosaugos svarbą akcentuoja ir R. Petrauskas: „Daugelis žino, kaip svarbu saugoti gamtą, tačiau tas žinias būtina nuolat gilinti. Todėl protų kovos, susijusios su ekologija bei aplinkos apsauga, tikiu, paragins žmones susimąstyti apie savo indėlį kuriant tvarią aplinką sau ir ateities kartoms. Juk kuo daugiau apie tai kalbėsime, tuo geriau suprasime, kodėl svarbu atkreipti dėmesį į kasdienį vartojimą“.

 

Proto kovos su R. Petrausku vyks spalio 15 d. 16:00–18:00 val. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Jose galėsite ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir įsivertinti savo žinias apie ekologiją bei aplinkosaugą. 5-ių asmenų komandas registruokite: EKOPROTAI@showart.lt

 

Taip pat trečiadienį 11 val. žygio „Už švarią Lietuvą!“ meistrų komanda padės visiems norintiems iš nebenaudojamos medienos pasigaminti inkilus paukščiams. Jurbarkiečiai raginami savo aplinkoje surasti jau nebereikalingų lentų ir atsinešti jas į dirbtuves.

 

12 val. vyks susitikimas su žygio „Už švarią Lietuvą!” dalyviais. Žygeiviai pasidalins žygio įspūdžiais ir kvies  padiskutuoti apie mūsų bendrų namų saugojimą bei darnios aplinkos kūrimą.

 

12:30–16:00 val. žygio dalyviai siūlys dėlioti „Vartojimo dėlionę“, kuri atskleis perteklinio vartojimo  problemas ir mūsų kasdienius įpročius.

 

13:00–14:00 val. socialinio verslo TEXTALE įkūrėja, aplinkosaugininkė Viktorija Nausėdė kvies į paskaitą „Turtai mūsų drabužinėse: faktai, pramanai ir galimybės. Kur dedate nereikalingus drabužius?“.

 

14:30–15:30 val. vyks TEXTALE apsauginių kaukių dirbtuvės, kuriose savo rankomis bus galima susikurti daugkartinė medžiaginę kaukę iš TEXTALE atsivežtų įvairiaspalvių audinių likučių. Vietų skaičius ribotas. Registracija vykdoma labas@textale.lt

Visi renginiai nemokami.

Contact form

Šios dienos vardadieniai