2021-09-22, trečiadienis, 16:49.     Šiandien Jurbarke saulė teka 07:15, leidžiasi 19:25, dienos ilgumas 12:9.

Prozos aruodų tradicija Budraičiuose...

2019-09-04, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Prozos aruodų tradicija Budraičiuose...

18-ąjį kartą Kelmės rajone, Budraičiuose organizuotas literatų rašančių proza konkursas, skirtas prozininko, muziejininko, pedagogo Igno Viržinto atminimui. Šiemet konkursui kūrinius atsiuntė 24 autoriai iš Šilalės, Telšių, Kėdainių, Šiaulių, Jurbarko ir Kelmės rajonų.

 

Šie konkursai skatina literatus rašikliais užfiksuoti gyvenimo kasdienybėje įstrigusius įvykius ir akimirkas, neužmirštamus praeities faktus bei savo svajones. Literatų atsiųsti kūriniai turi išliekamąją vertę ir kasmet išleidžiami atskira knyga – almanachais.

 

Daugelį metų kūrinius kompiuteriu spausdina kelmiškė Janina Baliutytė. Šiais metais konkurso dalyvių kūrinių knygelę išleido Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos informacinis centras, o kūrinius leidybai parengė direktoriaus pavaduotoja Živilė Klimienė.

 

Rugpjūčio 22-ąją įvyko baigiamoji šventė, kurioje tradiciškai apdovanojami laureatai. Renginio vedėjos Justina Viržintienė ir Dalia Galbuogienė priminė konkurso idėją ir pristatė nugalėtojus, kuriais tapo Kazimieras Alekna (Kelmės r.), Valerija Aleksandravičienė (Šiaulių r.), Rita Sakalauskienė (Kėdainiai) ir Nijolė Katelynienė (Šilalė). Netrūko apdovanojimų ir kitiems literatams, apdovanoti moksleiviai iš Kelmės Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos. Prizus laureatams bei mokytojai, kuri konkursui paruošė moksleivius skyrė Kelmės rajono savivaldybė ir įteikė atstovė Daiva Stonienė. Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka kasmet apdovanoja vieną jaunąjį kūrėją moksleivį. Šventėje dalyvavusi bibliotekos metodikos skyriaus vedėja  Jovita Dinapienė šiemet pasveikino ir bibliotekininkę D. Galbuogienę už konkursui pateiktas publikacijas apie I. Viržintą. Seimo nario Juozo Rimkaus padėjėja Janina Skeberdienė gėlėmis ir dovana sveikino menininkę iš Kėdainių Leokadiją Mockienę-Norbutienę, renginio puoselėtojams bei kūrėjams linkėjo sveikatos. Tytuvėnų apylinkių seniūnas Valdas Ivanauskas palinkėjo gražių kūrybinių minčių ir naujų idėjų. Prisiminimais apie buvusį draugą Igną dalinosi Kelmės literatų klubo „Vieversys“ prezidentas Viktoras Gulbinas, kartu pasidžiaugė prozos aruodų tęstinumu. Kūrėja Augenija iš Kėdainių dėkojo Justinai Viržintienė, išsakė mintį, kad žavi ir stebina moterų atsidavimas bei ištikimybė savo vyrams puoselėjant jų kūrybinį palikimą. Kartu padėkojo ir L. Mockienei-Norbutienei. Leokadija taip pat rūpinasi savo vyro rašytojo-fantasto atminimo įamžinimu, o į Budraičius kasmet dovanų atveža savo kūrybos darbus. Ne išimtis ir šiemet – savo karpinius skyrė seniūnui, J. Skeberdienei, renginio vedėjoms.

 

Šventę tęsė Šiaulių rajono literatų asociacijos dalyviai, kūrėjų iš Kėdainių muzikiniai akordai, veikė budraitiškės Valerijos Danisevičienės molių dirbinių paroda-pardavimas, visus vaišino Budraičių bendruomenės pirmininkė Virginija Žurbenkienė bei aktyvistės Genutė Sakalauskienė ir Rasa Bekerienė.

 


Literatų ir tautodailininkų klubo „Austėja“ pirmininkė Justina Viržintienė,
Dalia Galbuogienė   

 


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai