2022-07-06, trečiadienis, 06:18.     Šiandien Jurbarke saulė teka 04:59, leidžiasi 22:05, dienos ilgumas 17:6.

Lyno kelias sujungtų dvi savivaldybes

2015-12-09, paskelbė www.mano Šakiai.lt
Lyno kelias sujungtų dvi savivaldybes

Gelgaudiškio dvare į pasitarimą buvo susirinkę Šakių ir Jurbarko rajonų savivaldybių vadovai. Suėjimo tikslas – aptarti bendrą dviejų savivaldybių projektą – keleivinio lyno per Nemuną iš Jurbarko rajono į Šakių rajoną įrengimas.

 

 

 

 

Sumontavus tokį keltuvą, būtų sujungti pagrindiniai dviejų savivaldybių turistų traukos objektai - Panemunės pilis ir Gelgaudiškio dvaro sodyba-, kuriuos skiria Nemunas, į vientisą turistams lankyti skirtą kompleksą.

 

 

 

Abiejų savivaldybių vadovai vienareikšmiškai nusprendė, kad Nemunas turi jungti, o ne skirti dvi savivaldybes, todėl reikia dėti bendras pastangas, kad projektas būtų įgyvendintas. Pasak Šakių rajono savivaldybės mero Juozo Bertašiaus, sutarta sumokėti pridėtinės vertės mokestį, o lyno kelio išlaidas tikimasi padengti iš turistinių paslaugų.

 

 

Dabar laukia ilgi finansavimo derinimo procesai su Aplinkos ministerija, reikalingas Panemunių regioninio parko bei Kultūros paveldo departamento pritarimas. Rajono vadovas šią savaitę jau projektą aptarė Kultūros paveldo departamente. Pagal investicinį projektą, lyno kelio sąmata yra apie pusketvirto milijono eurų. Tikimasi, kad projektas bus įgyvendintas per artimiausius dvejus metus.

 

 

Lyno kelias sujungtų Gelgaudų (Vytėnų) pilį ir kitapus Nemuno esantį Gelgaudiškio dvarą.

 

 

 

Šakių savivaldybės informacija

„Valsčiaus“ laikraščio nuotrauka

Contact form

Šios dienos vardadieniai