2022-07-06, trečiadienis, 06:21.     Šiandien Jurbarke saulė teka 04:59, leidžiasi 22:05, dienos ilgumas 17:6.

Lietuvos priartėjimas prie pasaulio futbolo čempionato: sutrukdė ir teisėjo klaida

2018-06-14, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Lietuvos priartėjimas prie pasaulio futbolo čempionato: sutrukdė ir teisėjo klaida

Daugybė futbolo sirgalių birželio viduryje bus prikaustyti prie televizijos ekranų, kur stebės pasaulio futbolo čempionatą. Vieni tokių bus ir lietuviai, kurie šiemet ir vėl neturės galimybės palaikyti savo komandos. Tačiau kartą Lietuva buvo labai arti to.

 

Po Nepriklausomybės atgavimo vykusi pirmoji kvalifikacija į pasaulio futbolo čempionatą lietuviams nebuvo sėkminga. Trečiojoje atrankos grupėje rinktinė užėmė 5 vietą, kadangi iškovojo tik dvi pergales, o dar trys rungtynės baigėsi lygiosiomis. Į čempionatą iš šios grupės pavyko patekti ispanams ir airiams. Lietuviai pralaimėjo šioms komandoms bendru rezultatu 0:10.

 

Po ketverių metų lietuviai vėl mėgino patekti į futbolo čempionatą ir tą kartą situacija susiklostė kiek kitaip. Lietuvos rinktinė ir vėl stojo į akistatą su airiais. Rungtynės Dubline, stebint 32 tūkst. žiūrovų baigėsi lygiu rezultatu 0:0.

 

Likus vos dvejoms nesužaistoms rungtynėms, lietuviams iki patekimo į papildomą grupių etapą reikėjo labai nedaug. Turėdami 14 taškų savo sąskaitoje, jie buvo trečioje 8-os grupės vietoje.  Tuo tarpu airiai buvo vos vienu laipteliu aukščiau: turėjo tiek pat taškų, bet geresnį įmuštų ir praleistų įvarčių santykį.

 

„Tai buvo pirmas toks šansas Lietuvos rinktinei. Komanda buvo pajėgi ir pasitikėjo savo jėgomis, kadangi žaidė tikrai profesionalūs futbolininkai. Kadangi sekėsi neblogai, tai jie buvo nusiteikę ypač ryžtingai“, – atsiminimais dalinasi tuo metu komandą treniravęs Benjaminas Zelkevičius.

 

Tuo metu Lietuvos rinktinėje žaidė ir jauni, ir labiau patyrę futbolininkai. Tokią variaciją sudarė Gintaras Staučė, Raimondas Žutautas, Andrius Skerla, Valdas Ivanauskas, Saulius Mikalajūnas, Arminas Narbekovas ir Edgaras Jankauskas.

 

„Dažnai šnekama, kad svarbu, jog rinktinėje būtų jaunų žaidėjų, kad rinktinė būtų atnaujinta. Tačiau būtent tada patyrę žaidėjai turėjo labai didelės reikšmės sėkmingam žaidimui. Kadangi esame sėkmingai sužaidę su stipriomis rinktinėmis, tai ir žiūrovai pradeda labiau domėtis, ateina pasižiūrėti kaip sekasi rinktinei, kokie geriausi žaidėjai“, – pasakoja 74-erių B. Zelkevičius.

 

Tuo metu palaikančių Lietuvos rinktinę buvo nepaprastai daug, Vilniaus „Žalgirio“ stadione nebuvo laisvų vietų, susirinko apie 7 tūkst. žmonių, kad galėtų pažiūrėti tuo metu itin puikius rezultatus demonstravusios Lietuvos rinktinės. Žiūrovai tuo metu tikėjosi bent lygiųjų, nes ir toks rezultatas jau būtų vertintas teigiamai.

 

Rungtynių pradžia lietuviams buvo sėkminga, tačiau sėkmė baigėsi 17 minutę, kai po baudos smūgio kamuolys nuskriejo į baudos aikštelę, o ten Airijos rinktinės žaidėjas galva numušė kamuolį į kitą baudos aikštelės kraštą iš kurio Tony Cascarino kamuolį taikliai spyrė į vartus. Visgi, tuometinis Lietuvos rinktinės treneris teigia, jog šis įvartis įskaitytas klaidingai.

 

„Manau, kad gal net būtume žaidę papildomas rungtynes dėl patekimo į čempionatą, jei teisėjas nebūtų įsivėlęs. Žaidime su Airija buvo baudinys į mūsų vartus. Tada teisėjas parodė, jog baudinys nebūtų mušamas be švilpuko, tačiau vienas varžovų pramušė į vartus. Gal, aišku, būtų jie ir kitu atveju laimėję rungtynes, bet vis tiek labai gaila. Buvome tikrai pajėgūs susirungti su ta komanda“, – nusivylimus prisimena B. Zelkevičius.

 

Tuo metu viltis dar nebuvo prarasta, kadangi 52-ą minutę Tomas Žukas smogė nuostabų įvartį į priešininkų vartus ir išlygino rezultatą.

 

Tačiau lygiosios truko tik  20 minučių, kadangi T. Cascarino vėl pelnė įvartį spirdamas į Lietuvos rinktinės vartus. Rungtynės pasibaigė airių pergale, rezultatu 2:1 ir žlugusiomis svajonėmis patekti į svarbiausią futbolo turnyrą pasaulyje.

 

Šiemet pasaulio čempionate brazilus, kurių šansus nugalėti turnyre „Betsafe“ futbolo lažybos vertina net 25 proc., palaikysiantis B. Zelkevičius teigia, kad kiekvienos sėkmingos komandos rungtynės sužadina sirgalių susidomėjimą ir net gali pakeisti žmonių gyvenimą.

 

„Žiūrovai visada sureaguoja į pergales, į tai kaip sekėsi žaisti bei įdėtas pastangas. Rinktinę treniruojant E. Jankauskui ji pasitempė, tai ir žiūrovai pradėjo atitinkamai reaguoti. Stadionai būdavo pilni, padažnėjo kalbos apie futbolą. Žiūrovas gali pykti, bet jis viską atleidžia. Vis tiek visada ateis į stadioną palaikyti žaidėjų, nepaisant nieko. (...) Dabar galima pažvelgti į futbolo maniežą „Sportima“, kuris yra pilnas vaikų. Toks vaizdas labai džiugina, tačiau labai svarbu, jog vaikai ne tik žaistų, bet ir būtų vedami link tikslo“, – nuomone dalijasi B. Zelkevičius.

 

O tikslas galėtų būti pagaliau išvesti Lietuvos rinktinę į pasaulio futbolo čempionatą, kuris kažkada jau buvo taip arti. 

Contact form

Šios dienos vardadieniai