2022-07-06, trečiadienis, 06:18.     Šiandien Jurbarke saulė teka 04:59, leidžiasi 22:05, dienos ilgumas 17:6.

Konstantino Glinskio teatro aktoriams ir bičiuliams įteiktos tradicinės nominacijos „Vanduo“

2020-09-08, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Konstantino Glinskio teatro aktoriams ir bičiuliams įteiktos tradicinės nominacijos „Vanduo“

Rugsėjo 4-ąją Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatras (vad. Danutė Samienė) pakvietė žiūrovus, teatro bičiulius ir kolektyvo narius į teatro šventę, turėjusią įvykti dar kovo 27-ąją, minint tarptautinę Teatro dieną. Neprašytai užklupęs lietus tik trumpam sutrikdė renginio programą. Operatyviai persikrausčius iš Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kiemelio į salę, susirinkusius Konstantino Glinskio teatras pasveikino poezijos spektakliu „Camino vainikas“, pastatytu pagal kraštiečio, poeto ir vertėjo Antano Gailiaus sonetus (režisierė Danutė Budrytė-Samienė). Šventei skirtas vaidinimas buvo iš tiesų ypatingas, nes spektaklio piligrimų gretas papildė aktorė Virginija Kochanskytė.

 


Po teatro vadovės įžangos, supažindinusios su 2019-aisiais teatro nuveiktais darbais, toliau nominacijų vakarą vedė aktorė Virginija Kochanskytė ir Raimondas Buitkus.


Pirmoji nominacija „Metų pora“ atiteko Nijolei Kulikauskienei ir Linui Paruliui, kurie praėjusiais metais įvykusios Jurbarko krašto šventės metu suvaidino vyresniosios kartos gerai žinomą, jurbarkiečių Romeo ir Džiuljeta vadinamą, porelę.


„Metų universalo“ nominacija atiteko Kęstučiui Matuzui, teatro gastrolių Vienoje ir Prahoje metu suvaidinusiam Kunigaikštį Kęstutį, Kalėdų Senelį ir šalia to dar tvarkiusiam  vaidinimų apšvietimą bei vairavusiam mikroautobusą.

Gaila, bet jis vienintelis neišgirdo aktorės Virginijos Kochanskytės nominantams skaitomų eilių, nes yra išvykęs.


Geriausio vyriško vaidmens atlikėjo nominacija įteikta Sauliui Ambrazaičiui už Vlado Baltrušaičio vaidmenį publicistiniame spektaklyje „Tiltai į tėviškę“, o geriausia moteriško vaidmens atlikėja pripažinta Gražina Martišienė už piligrimo vaidmenį spektaklyje „Camino vainikas“. Abu vaidinimus režisavo D. Budrytė-Samienė.


Geriausia 2019 m. debiutante tapo Rūta Lukšienė, suvaidinusi piligrimę spektaklyje „Camino vainikas“ ir lietuvininkę publicistiniame vaidinime „Tiltai į tėviškę“.


Rugsėjo 4-osios vakarą buvo įteikta ir netradicinė nominacija-„Metų rašytojas“. Ji atiteko Raimondui Buitkui už autobiografinį romaną „Nuotrauka dembelio albumui“.


Netradicinė buvo ir kita nominacija – „Išgelbėtas spektaklis“. Ją pristatė dvi teatro aktorės: Virginija Šmatova ir Monika Buitkuvienė. Aktorių gyvenimas kupinas netikėtumų ir kartais skubiai prireikia medikų pagalbos, kad įvyktų tos dienos vaidinimas. Todėl ši nominacija atiteko dviem stomatologėms: Eliutei Bučinskienei ir Vidai Juškevičienei.


Pirmą kartą „Vandens“ nominacijų teikimo istorijoje buvo pagerbti K. Glinskio teatro aktorių tėvai. Apdovanojimas „Teatro tėvai“ buvo įteiktas Reginai ir Antanui Vasiljevams, kurie užaugino dvi dukras, dvi šio kolektyvo nares: Aušrą Kazlauskienę ir Giedrę Jackienę.


Šias laikais kiekvienas meno kolektyvas neišsiverčia be jį remiančių žmonių. Nemažai tokių turi ir K. Glinskio teatras. Metų rėmėja buvo nominuota Vilma Vasiliauskienė, kuri tuo pat metu yra ir šio teatro aktorė.


Paskutinė, tradiciškai įteikiama nominacija „Teatro partneris“ atiteko Jolantai Povilaitienei, pasiuvusiai kostiumus spektakliui „Camino vainikas“.


Tuo apdovanojimų vakaras nesibaigė. K. Glinskio teatras yra įsteigęs Teatro ženklo apdovanojimus, kurių gamybos sumanytojai ir kūrėjai yra Aušra bei Liudas Kazlauskai. Kadangi 2019 m. teatro kūrybiniame gyvenime buvo porų metai, tai šis apdovanojimas buvo įteiktas Sofiją ir Antaną Smetonas suvaidinusiems Gražinai Martišienei bei Jonui Mockui. Dar vieną Teatro ženklą gavo dailininkė Almai Budrytė-Busch, sukūrusi scenografiją ne vienam K. Glinskio teatre pastatytam spektakliui.


Teatras turi įsteigęs ir „Teatro bičiulio“ ženklą, kuris įteikiamas žmonėms, padėjusiems kolektyvui rengiant gastroles, renginius Lietuvoje ir užsienyje. Šiais metais juo apdovanota Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signatarė Laima Liucija Andrikienė, padėjusi teatrui surengti Vlado Baltrušaičio žmonos Elenos Baltrušaitienės 100 metų jubiliejaus paminėjimą Vilniaus karmelitų vienuolyno ansamblyje esančiame „Domus Maria“ viešbutyje.
Tuo pat metu L. L. Andrikienė teatro režisierei D. Budrytei-Samienei įteikė savo įsteigtą nominaciją „Už istorinės atminties puoselėjimą“. Ji skirta Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatrui už aktyvų pilietiškumą ir literatūrines kompozicijas, skirtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę tautos sūnų ir dukterų bei jų motinų atminimui.

 

Jurbarko kultūros centras

Contact form

Šios dienos vardadieniai