2022-01-17, pirmadienis, 03:34.     Šiandien Jurbarke saulė teka 08:42, leidžiasi 16:33, dienos ilgumas 7:51.

Jurbarke praūžė Užgavėnių šventė

2017-03-02, paskelbė www.mano Jurbarkas.lt
Jurbarke praūžė Užgavėnių šventė

Užgavėnės - tai žiemos išvarymo ir pavasario kvietimo šventė. Ši šventė nuo senų laikų žinoma ir yra plačiai švenčiama. Tikima, kad jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi blynus, būsi sotus ir stiprus visus metus!

 


Taigi vasario 28 d. nuo ankstyvo ryto Jurbarke šėliojo Užgavėnių persirengėliai – lankė įvairias įstaigas, sveikino sutiktus jurbarkiečius ir linksma muzika bei šūksniais vijo žiemą iš miesto. Taip pat žaisminga Užgavėnių persirengėlių svita aplankė Jurbarko rajono savivaldybės administraciją, kur skaniausius blynus paruošę jų laukė Jurbarko rajono meras S. Mockevičius, mero pavaduotojas S. Lapėnas, administracijos direktorė V. Rekešienė, administracijos direktorės pavaduotojas V. Ganusauskas bei kiti savivaldybės darbuotojai. Pasveikinę savivaldybės darbuotojus, Užgavėnių pranašai patraukė į kitas įstaigas. Žiemą gąsdino ir Morės – jų šiemet buvo kaip niekad daug. Prie Jurbarko kultūros centro galėjome grožėtis jurbarkiečių sukurtomis Morėmis, o jų buvo įvairių –sėdinčių, stovinčių, linksmų, liūdnų, mažų, ir didelių – visos įspūdingos! Vakarop aplink Mores būriavosi minios žmonių – visi rinkosi kartu pašokti, pažaisti ir pasiklausyti linksmų dainų. Susirinkusiems Užgavėnių šokius dovanojo liaudiškų šokių studijos „Nemunėlis“ (vad. J. Telišauskienė) šokėjai, tradicines Užgavėnių dainas atliko folkloro grupė „Imsrė“ (vad. B. Bartkutė), o skambias melodijas dovanojo muzikos kapela „Santaka“ (vad. P. Pojavis). Besisukantys šventės šurmulyje čia pat vaišinosi gardžiausiais karštais blynais bei saldžia arbata. Blynai suvalgyti, Morė sudeginta, žiema išvaryta, beliko sulaukti šilto pavasario.

 


Už šventės smagumą dėkojame visiems susirinkusiems ir kartu buvusiems, o už darbštumą ir Morių gražumą – visiems, atsiliepusiems į mūsų prašymą gaminti Užgavėnių Mores: Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklai, Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijai, Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinei mokyklai, Jurbarko vaikų dienos užimtumo centrui, Jurbarko rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, Jurbarko lopšeliui – darželiui „Nykštukas“, Rotulių darželiui, VšĮ Jurbarko socialinių paslaugų centrui, Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinei mokyklai, Žindaičių bendruomenei, Juodaičių kaimo bendruomenei.
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai