2022-07-06, trečiadienis, 07:31.     Šiandien Jurbarke saulė teka 04:59, leidžiasi 22:05, dienos ilgumas 17:6.

Ekstremalių situacijų komisijoje aptarta pandemijos situacija, priimti sprendimai dėl daugiabučių namų laiptinių dezinfekavimo

2020-11-03, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Ekstremalių situacijų komisijoje aptarta pandemijos situacija, priimti sprendimai dėl daugiabučių namų laiptinių dezinfekavimo

Asmenų, užsikrėtusių koronaviruso infekcija, rajone daugėja. Lapkričio 2 d. registruoti 4 infekcijos atvejai. 3 iš jų nustatyti Jurbarko ligoninės medicinos personalui, 1 – rajono gyventojui. Lapkričio 3 d. registruoti 6 atvejai. Jurbarko ligoninės medicinos darbuotojams patvirtinti 2, o Jurbarko rajono gyventojams 4 teigiami ligos testai.


Susidariusiai koronaviruso pandemijos situacijai aptarti lapkričio 3 d. suorganizuotas nuotolinis savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

 

Jo metu VšĮ Jurbarko ligoninės vyriausioji gydytoja Rūta Lukšienė priminė, kad nuo spalio 26 d. LSMUL Kauno klinikų sprendimu Jurbarko ligoninė gydo vidutinio sunkumo Covid-19 liga sergančius pacientus ir privalo užtikrinti 20 lovų su deguonies terapijos prietaisais, tiesa, šis skaičius greitu metu gali didėti iki 30. Covid-19 liga sergantiems pacientams gydyti ligoninėje yra pritaikytas Vidaus ligų skyrius. Šiuo metu skyriuje gydomi 29 ligoniai, didžioji dauguma jų – Jurbarko rajono gyventojai. Deguonies terapija taikoma 16 pacientų, tačiau šis skaičius nuolat kinta. Didžiausia problema įstaigoje – medicinos personalo trūkumas, nes dalis medikų serga, nemažai  privalo izoliuotis.

 

Jurbarko rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Remigija Mencienė informavo, kad gyventojų aptarnavimas įstaigoje vyksta įprastai. Šiuo metu iš įstaigoje dirbančių 110 darbuotojų 2 nustatyta koronaviruso infekcija, jie simptomų nejaučia. Dar 3 darbuotojai yra saviizoliacijoje, tačiau netrukus grįš į darbą. Nuo spalio 12 d. iš visų Jurbarko PSPC aptarnaujamų gyventojų (užsiregistravusių pas šios įstaigos šeimos gydytojus), 47-iems patvirtintas teigiamas Covid-19 ligos testas. Daugumos būklė yra gera arba atvejai besimptomiai. 1 asmens būklei pablogėjus, jis paguldytas į Jurbarko ligoninę.

 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinėje, Jurbarko policijos komisariate ir Jurbarko priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje nustatytų teigiamų koronaviruso atvejų nėra, šios tarnybos savo funkcijas atlieka be trikdžių.  Saviizoliacijoje yra vos keli VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai.

 

Sprendimai dėl laiptinių dezinfekavimo

Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, atsižvelgdama į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro  specialistų rekomendacijas, priėmė sprendimą įpareigoti savivaldybės administracijos direktorių pasirašyti įsakymą dėl daugiabučių namų laiptinių dezinfekavimo ne rečiau kaip 1 kartą per 14 dienų. AB „Jurbarko komunalininkas“ bus įpareigotas dezinfekuoti eksploatuojamų daugiabučių laiptines, o už šią paslaugą namų gyventojai atsiskaitys iš daugiabučių namų kaupiamųjų įmokų. Daugiabučių namų bendrijoms reikės pačioms sudaryti sutartis su pasirinktu dezinfekavimo paslaugų teikėju ir apie tai informuoti savivaldybės administraciją.

Contact form

Šios dienos vardadieniai