2022-07-06, trečiadienis, 06:53.     Šiandien Jurbarke saulė teka 04:59, leidžiasi 22:05, dienos ilgumas 17:6.

Dažniausi žvejų daromi pažeidimai

2015-10-28, paskelbė www.mano Šakiai.lt
Dažniausi žvejų daromi pažeidimai

Atšalus orams vandens telkiniuose suaktyvėja plėšriosios žuvys. Suaktyvėja ir žvejai. Kiekvienas prisiklausęs, prisiskaitęs įvairių teorijų, pagal savo turimą patirtį sprendžia kuri diena ,,lydekinė“ o kurią dieną geriau visai nežvejoti. Žvejas tikisi ne tik maloniai praleisti laiką gamtoje, patirti malonių azartą, adrenalino kiekį keliančių akimirkų bet ir sugauti savo gyvenime didžiausią žuvį.

 

 

 

Užvaldyti tokių nenumaldomų norų kai kurie žvejai, kaip sakoma, praranda sveiką protą ir... pažeidžia Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles. Šiuo metu Marijamplės regione dažniausiai pasitaikantys pažeidimai yra šie;

 

Pirmas – tai mėgėjų žvejybos įrankių kiekio viršijimas (vienu metu žvejyboje galima naudoti 4 įrankius ir ne daugiau kaip 6 kabliukus).

Antras – žvejyba draudžiamose vietose (arčiau kaip 100 metrų žemiau tvenkinių vandens nuleistuvų). Padarius bet kurį iš šių pažeidimų, ar žvejojant be leidimo reikalingo tam vandens telkiniui, už sugautas žuvis skaičiuojama žala.

 

 

Neteisėtai sugauta viena lydeka įvertinta 158,49, o kilogramas ešerių – 9,84 eurų. Ypač noriu atkreipti dėmesį į tai, kad viršijus žvejybos įrankių skaičių du ir daugiau kartų ar žvejojant draudžiamoje vietoje numatyta ir solidi nuo 115 iki 173 eurų bauda su įrankių ir priemonių (pvz. valtis) konfiskavimu.

 

Teorinė tikimybė, kad naudojant daugiau įrankių ar žvejojant migruojančių žuvų susikaupimo vietoje, pagauti daugiau žuvies yra. Bet... Tokiems savanaudiškiems, grobuoniškai nusiteikusiems aistruoliams būtų, iš pažiūros kvailas, bet geras patarimas. Geriau vykti į prekybos centrą. Ten visos žuvys, visomis dienomis, visus metus, nepriklausomai nuo oro sąlygų, gerai kibo ,,ant lito“ o dabar ,,ant euro“ kimba dar geriau.

 

 

Kokį žvejybos būdą pasirinkti yra kiekvieno piliečio išskirtinė teisė.

 

GGAI vyr. specialistas

Jonas Bagdonas
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai