2022-07-06, trečiadienis, 06:26.     Šiandien Jurbarke saulė teka 04:59, leidžiasi 22:05, dienos ilgumas 17:6.

Baimės dėl plokščio stogo jau praeityje

2020-11-11, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Baimės dėl plokščio stogo jau praeityje

Prieš keletą dešimtmečių nemažai statybininkų ir naujakurių skeptiškai žiūrėjo į plokščius namų stogus. Šiandien, dėka patyrusių statybos specialistų ir naujų medžiagų, plokščių namų stogai populiarėja ir individualių gyvenamųjų namų segmente.

 

Teisingai parinktos medžiagos ir tinkamai įgyvendinti konstrukciniai sprendimai užtikrins ilgametę plokščio stogo kokybę.

 

Ką reikia žinoti apie plokščią stogą?

 

Plokščiasis stogas yra veikiamas didžiausias galimų apkrovų derinys: lietus, vėjas, sunkus sniegas, spaudimas vaikščiojant montavimo metu.

 

Tarp galimų stogo dangų variantų rinkoje yra didelis pasirinkimas - nuo prilydomų bituminių dangų, PVC, TPO, EPDM membranų, iki tradicinių skardinių dangų su falcais.

 

Stogo šiltinimui puikiai tinka ROCKWOOL akmens vata.

 

Akmens vata yra nedegi, nesitraukia dėl temperatūros pokyčių ir dera su visomis prilydomosiomis bituminėmis bei polimerinėmis vandens ar garų izoliacijos dangomis.

 

Svarbiausias stogo darbas - šilumos sulaikymas. Šiuo metu namams keliami A+ klasės reikalavimai. Su akmens vata galima nesunkiai pasiekti aukštą pastato energinio naudingumo klasę.

 

Kitas didelis akmens vatos privalumas - garso izoliacija. Naudojant šilumos izoliaciją iš akmens vatos, galima pagerinti namo viršutinio aukšto gyventojų akustinį komfortą, taip pat sumažinti iš aplinkos sklindantį (pavyzdžiui lietaus ar audros keliamą) triukšmą.

 

ROCKWOOL akmens vata yra sunkiai drėkstanti, t. y. hidrofobinė (gamybos metu naudojamas tūrinis impregnavimas vandenį atstumiančiais priedais) ir neįgeria drėgmės iš aplinkos oro. Dėl to jos izoliacinės savybės išlieka puikios ilgus metus. Užliejus vandenį jis tiesiog nubėga nuo vatos paviršiaus, neįsiskverbdamas į vidų.

 

Plokščiojo stogo ant gelžbetoninio denginio įrengimas

Pirmasis žingsnis įrengti garų izoliacijos sluoksnį. Sluoksnis turi būti įrengiamas ant lygaus, sauso bei švaraus gelžbetoninio pagrindo.

 

Plokštės ROOFROCK 30E puikiai tinka šiltinti pagrindiniam stogo termoizoliacijos sluoksniui. Šiltinimo storis ir sluoksnių skaičius parenkamas atsižvelgiant į stogo šilumos perdavimo koeficiento vertę. Galima kloti du ar daugiau sluoksnius priklausomai nuo bendro izoliacijos sluoksnio.

 

Antrasis termoizoliacijos sluoksnis įrengiamas iš 40 mm storio plokščių ROOFROCK 50 arba 20 mm storio plokščių TF-BOARD. Labai svarbu, kad viršutinio termoizoliacijos sluoksnio plokštės klojamos siūles nesutaptų su apatinio sluoksnio siūlėmis.

 

Įrengus termoizoliaciją, toliau klojama hidroizoliacinė stogo danga. Stogo įrengimo darbai užbaigiami klojant viršutinį stogo hidroizoliacinį sluoksnį. Šio sluoksnio siūlės turi būti visuomet perstumtos apatinio atžvilgiu, t.y. nesutapti.

Contact form

Šios dienos vardadieniai