2022-01-17, pirmadienis, 03:39.     Šiandien Jurbarke saulė teka 08:42, leidžiasi 16:33, dienos ilgumas 7:51.

Aštuoni patarimai, kaip pasirūpinti savo automobiliu rudenį ir žiemą

2019-10-10, paskelbė www.mano Jurbarkas.lt
Aštuoni patarimai, kaip pasirūpinti savo automobiliu rudenį ir žiemą

Atėjus rudeniui ir žiemai, neišvengiamai tenka peržiūrėti savo drabužių spintą ir išsitraukti iš jos storesnius megztinius, šiltesnes striukes, tinkamą avalynę ir kepures. Tačiau ne mažiau svarbu yra pasirūpinti savo automobiliu. Kodėl prieš prasidedant rudeniui verta patikrinti priekinio stiklo valytuvus, kada naudojamos dygliuotos žieminės padangos ir daug kitų naudingų patarimų – visa tai straipsnio tęsinyje!Pirmiausia patikrink priekinio stiklo valytuvus

Artėjant tamsiesiems metų mėnesiams matomumas tampa ypač svarbus, todėl priekinis stiklas visada turi būti švarus, o tuo rūpinasi priekinio stiklo valytuvai. Susidėvėję valytuvai prasčiau priglunda prie stiklo, gali subraižyti stiklą ir skleisti nemalonų, girgždantį garsą. Todėl prieš prasidedant tamsiems vakarams patikrink, ar nepažeisti priekinio stiklo valytuvai, o jei taip, pakeisk juos.Pasirūpink tarpikliais

Prasidėjus rudeniui, tarpikliai yra veikiami padidėjusių apkrovų. Dienos metu, kai oro temperatūra yra aukštesnė, jie tampa drėgni, o kai temperatūra nukrenta žemiau 0 laipsnių, tarpikliai užšąla, todėl sunku atidaryti ir uždaryti dureles. Siekiant to išvengti, tarpiklius nuvalyk sausu skudurėliu arba šluoste, o po to apdorok specialiu silikono sandarikliu.Vienas pagrindinių veiksnių – kokybiškos žieminės padangos

Ruduo ir žiema beveik visada reiškia šlapius ir slidžius kelius, taip pat apledėjusius ir apsnigtus kelius, todėl žymiai pailgėja stabdymo kelias. O kadangi tik automobilių padangos turi sąlytį su kelio danga, svarbu, kad jos būtų tinkamos būklės.


 Nuotrauka: Pixabay.com

 

Atmink, kad žieminės padangos yra privalomos nuo lapkričio 10 d., o minimalus protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 milimetrai, tačiau svarbus veiksnys yra ir padangų amžius. Jei žieminės padangos yra senesnės kaip 5 metai, verta pagalvoti, ar nebūtų laikas įsigyti naujas. Nors padangų amžius neturi įtakos protektoriaus gyliui, gumos kietumas taip pat yra svarbus, o dėl pastarojo veiksnio sukibimas važiuojant senomis padangomis gali sumažėti net iki 30 %.Kaip sužinoti, kada padangos pagamintos?
Ant padangos šono yra DOT kodas, o paskutiniai keturi skaitmenys nurodo pagaminimo datą (pirmieji du – savaitę, o paskutiniai du – metus). Pavyzdžiui, skaičiai 1215 reiškia, kad padanga buvo pagaminta 2015 m. 12 savaitę.Ar žieminės padangos visada dedamos lapkričio pabaigoje?
Tikrai ne! Žieminės padangos geriausias savo savybes parodo, kai termometro stulpelis nukrenta žemiau +7 laipsnių padalos – tai taip pat tas laikas, kai automobiliui jau dedamos žieminės padangos. Ir prisimink – žieminės padangos neturi būti dedamos paskutinę minutę – taip elgiasi daugybė vairuotojų, todėl automobilių servisuose susidaro didžiulės eilės! Taip pat atmink, kad dygliuotos žieminės padangos gali būti naudojamos nuo lapkričio 1 iki balandžio 10 d.
Nepamiršk ir stabdžiųSlidžiuose keliuose stabdžiai yra ne mažiau svarbūs nei kokybiškos žieminės padangos. Todėl, kai žieminės padangos jau uždėtos, atlik ir daugybę savikontrolės testų, kad įsitikintum, ar stabdžiai yra pakankamai kokybiški – nuo to priklauso ir Tavo, ir Tavo keleivių bei kitų eismo dalyvių saugumas. Jei atrodo, kad stabdžiai neveikia taip, kaip turėtų, nedelsiant kreipkis į artimiausią automobilių servisą!Ar su žibintais viskas gerai?
 

Nuotrauka: Pixabay.com
 

Žibintų patikrinimas yra vienas iš paprasčiausių, bet tuo pat metu ir svarbiausių žingsnių. Ar kuri nors iš lempučių neperdegė arba silpniau šviečia, reikia tikrinti bent kartą per mėnesį (geriausia – kartą per savaitę), įjungiant visas šviesas ir patikrinant, ar kuri nors iš lempučių nedega silpniau nei kitos. O jei taip nutiko, lemputę nedelsiant pakeisk!Vaškavimas taip pat pravers

Prieš kelius padengiant sniegui (taigi ir druskai bei smėliui), automobilį verta nuvaškuoti. Tada automobilis ne tik geriau atrodys, bet ir bus apsaugotas nuo druskos, vandens ir kitų nepageidaujamų elementų, dėl kurių gali atsirasti rūdžių.Nepamiršk guminių kilimėlių

Vanduo, sniegas, druska, purvas ir smėlis ne tik kenkia automobilio išorei, bet ir sukelia stiprų galvos skausmą tuomet, jei nenusipirkai guminių kilimėlių. Nedidelė investicija, o automobilio salonas bus daug švaresnis ir malonesnis!
Aksesuarai ir priedai taip pat vaidina svarbų vaidmenįNuotrauka: Pixabay.com
 

Rudens ir žiemos mėnesiai gali nustebinti įvairiomis netikėtomis situacijomis. Norėdamas pasiruošti joms, įsitikink, kad automobilyje yra:
●    ledo grandiklis;
●    pirmosios pagalbos vaistinėlė;
●   akumuliatoriaus įkrovimo laidai;
●   nedidelis kastuvėlis;
●   įrankių rinkinys;
●   atsarginis ratas ir įrankiai, reikalingi jį pakeisti;
●   žibintuvėlis ir atsarginės baterijos;
●   pirštinės, šilti drabužiai ir audinys, skirtas patiesti ant kelio dangos, jei teks keisti padangą.


Jei laikysies čia pateiktų patarimų, Tavo automobilis rudens ir žiemos sezonui bus daugiau nei paruoštas. O jei domina naujos žieminės padangos su dygliais arba be jų, užsuk į Padangos1.lt – Tavęs laukia didelis asortimentas, geros kainos ir puikus aptarnavimas!
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai